SD Partizan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SD Partizan

Sportsko drustvo Partizan...


You are not connected. Please login or register

Raznorazne stvari

2 posters

Go down  Порука [Страна 1 of 1]

1Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Fri Aug 07, 2009 9:18 am

Stefan



Protiv Ziline za UEFA Europa League

2Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Sat Aug 08, 2009 3:23 am

Спасев



LE: Trener Žiline - Jokanovićev drug!


Slaviša Jokanović je po odlasku iz Partizana igrao za pet inostranih klubova, a najdublji trag ostavio je na Tenerifama.

Saigrač u tadašnjem španskom prvoligašu bio mu je češki internacionalac Pavel Hapal, sada trener slovačke Žiline, sa kojom će se crno-beli 20. i 27. avgusta takmičiti za mesto u Ligi Evrope!

"Jokan i ja ne samo da smo igrali u istom klubu, nego smo se i privatno mnogo družili. Čak smo živeli u jednoj kući, tačnije delili smo je. Posle toga dugo nismo bili u kontaktu, ali žreb nas je spojio, pa se radujem ponovnom susretu. Biće zanimljivo", rekao je Hapal za "Sport".

Obojica stručnjaka su mladi, pošto su tek zakoračili u petu deceniju života. Ipak, Čeh je mnogo iskusniji od Jokanovića, koji se pre angažmana u Partizanu nije bavio trenerskim poslom.

Hapal je pre Žiline samostalno vodio više klubova u Češkoj i Slovačkoj, a to su Opava, Zlin, Banjik, Nitra i Mlada Boleslav.

3Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Sun Aug 09, 2009 1:52 pm

Stefan



Za krah snova o Ligi šampiona ceh će izgleda, ipak, platiti Slaviša Jokanović. Nezadovoljstvo njegovim radom je proključalo kod velikog dela Upravnog odbora Partizana, koji će već za koji dan, na predstojećoj sednici klupskog rukovodstva, zatražiti njegovu smenu. Ukoliko su vodeći ljudi srpskog prvaka rešeni da promene šefa stručnog štaba, čini se da sada hvataju jedini valjani trenutak, pre početka Superlige i desetak dana do dvoboja sa slovačkom Žilinom.
Kada su prošle godine crno-beli završili takmičenje u Ligi UEFA bez ijednog osvojenog boda, javno je smenu Slaviše Jokanovića zatražio član UO Dragoljub Vukadinović. Međutim, nije on bio "slobodan strelac", već samo najglasniji od svih nezadovoljnih, dok ih je sada posle eliminacije od APOEL - još više. I smatraju da imaju većinu koja bi trebalo da izdejstvuje promenu prvog stratega ekipe.

- Imali smo priliku da uđemo u Ligu šampiona kakva je godinama mogla samo da se sanja! Znali smo od prvog dana da uz ovakav sistem kvalifikacija možemo svakog da prođemo. Nismo mi, kako se pogrešno stvorila slika, ukalkulisali u budžet sumu koja se dobija plasmanom u elitu, ali jesmo imali planove koji bi se tim novcem realizovali i zato je ova eliminacija veliki udarac za klub. Jokanović kaže da nije moralno da sad ode, pre bismo rekli da je moralno bilo baš obrnuto, da posle svega makar ponudi ostavku, ako već neće da je podnese - stav je velikog broja članova Upravnog odbora Partizana.

Jedina stvar koja koči sigurnu promenu trenera narednih dana je to što deo klupskog rukovodstva čine i ljudi koji imaju apsolutno poverenje u Slavišu Jokanovića. Reč je o grupi mlađih funkcionera, koji su sa prvim trenerom ekipe odavno prijatelji, pa kod svih u Partizanu postoji bojazan da zbog te podele mišljenja o radu šefa struke ne dođe do trzavica u klubu. Tu će, svakako, jednu od ključnih reči imati sportski direktor Ivan Tomić, na čiji je predlog pre godinu i po dana Slaviša Jokanović izabran za trenera, ali njegov glas će se čuti tek kada se vrati - sa odmora!
U svoj polemici će biti najmanje sporan stav samog trenera Jokanovića, koji je više puta ponovio da onog momenta kada ljudi u klubu više ne budu imali poverenja u njega, da će otići, bez ikakvih potraživanja prema Partizanu. Ostaje još da se vidi da li će posle predstojeće sednice UO nastaviti da priprema ekipu za susrete sa Žilinom ili će se crno-beli dati u potragu za novim strategom. Svi imaju izuzetno poštovanje prema uspesima Slaviše Jokanovića na domaćoj sceni, ali za klub iz Humske 1, kako kažu, samo to nije dovoljno.

Jokanović u Slovačkoj

Mada su vesti da mu sudbina u Partizanu zavisi od naredne sednice UO sigurno došle i do Slaviše Jokanovića, on nastavlja da radi posao najbolje što može. Tako je u nedelju bio u "izvidnici" u Košicama, gde je domaći istoimeni tim dočekao Žilinu u petom kolu slovačkog šampionata.
Slobodan dan u "Zemunelu" prvi strateg ekipe je iskoristio da na delu vidi narednog rivala u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa. Inače, to bi trebalo da bude laka prepreka za Partizan, bar prema stavu bukmejkera, koji su stavili svega 1.35 kvotu na prolaz crno-belih.

4Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Mon Aug 10, 2009 11:44 am

Stefan



Od ponedeljka počinje "glancanje" forme, jer već u subotu od 20.00h kreće domaće prvenstvo i meč sa Borcem. Međutim, nekoliko dana, Jokanoviću će na treninzima nedostajati 11 igrača zbog obaveza u reprezentativnim selekcijama – Petrović i Obradović („A” reprezentacija), Marko Jovanović, Brežančić, Ljajić, Fejsa, Stevanović i Tomić (mlada selekcija) i Mladen Božović (Crna Gora).

Almami Moreira još se nije vratio iz Portugala, gde je otišao na sahranu majke, a Mladen Krstajić još uvek trenira odvojeno od tima, zbog povrede zadnje lože, ali postoji mogućnost da će do meča sa Žilinom biti spreman.

5Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Mon Aug 10, 2009 4:07 pm

Stefan



Na predstojećoj sednici Upravnog odbora Partizana uopšte se neće pokretati pitanje poverenja treneru Slaviši Jokanoviću! Tako kaže potpredsednik srpskog šampiona Zoran Mirković, uoči sednice klupskog rukovodstva, koja, istina, još nije zakazana za određeni datum, pošto nisu svi članovi rukovodstva trenutno u zemlji. Mladi funkcioner crno-belih, kao što se očekivalo, daje podršku aktuelnom šefu struke.

- Upravni odbor će sigurno biti održan, ali da će tema biti Slaviša Jokanović, to je nečija halucinacija - izričit je Zoran Mirković. - Mi UO održavamo na svakih mesec dana i ne vidim zašto bi ovaj bilo ko povezivao sa pitanjem trenera. Bili bismo strašno neozbiljan klub i neozbiljni ljudi ako bismo posle jednog poraza menjali šefa stručnog štaba i ne znam ko može sada da gura te priče.

Da u Upravnom odboru Partizana postoje članovi nezadovoljni radom prvog trenera ekipe, nije nikakva tajna, postojali su i pre pola godine, a kako se može čuti, posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona, još ih je više. Ipak, Mirković smatra da razloga za smenu Jokanovića - nema.

- Neću da se vraćam na ono što je bilo u decembru prošle godine, a ako i postoji neko ko misli drugačije, a čitam o tome u novinama, to ne mogu da komentarišem, jer ne vidim ko je u pitanju. Sport i fudbal su mešavina pobeda i poraza i ne može posle jednog poraza da se urušava sve ovo. Ne znam čiji je to interes, ali Partizan nije brod od papira.

Dok je sednica Upravnog odbora samo najavljena, jasno je da postoje dva tabora podeljena po pitanju poverenja treneru Slaviši Jokanoviću. Međutim, postoji i treći, ništa manje brojan, koji čine članovi klupskog rukovodstva koji su - neopredeljeni. Ali, za trunku su bliži stavu da do promene šefa struke ne bi trebalo da dođe iz osnovnog razloga što, kako kažu, "nije pravi trenutak". Zato ne bi bilo nikakvo iznenađenje da se i ovog puta, kao pre šest meseci, sva polemika po pitanju trenera pre sastanka UO svede na sednici na "buru u čaši vode" i završi se - statusom kvo.

6Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Thu Aug 13, 2009 6:06 am

Stefan



Sastanak UO FK Partizan posle Žiline!
Sastanak UO FK Partizan posle Žiline!

Postojale su indicije da će sastanak Upravnog odbora Fudbalskog kluba Partizan biti održan do kraja ove sedmice, ali je generalni sekretar "crno-belih" Darko Grubor demantovao takvu informaciju.

- Upravni odbor će verovatno biti održan krajem avgusta, posle revanša sa Žilinom - kaže Grubor uz objašnjenje:
- Verovatno ćemo se sastati kada se svi članovi vrate sa odmora, mnogi od njih nisu trenutno u državi.

Na pitanje kako je moguće da u ovakvoj situaciji za klub, uzdrman eliminacijom od APOEL-a direktor i ostali funkcioneri odmaraju, Darko Grubor uzvraća:

- Ne mogu ja da određujem kada će ko na odmor, jedino znam da sam ja svoj iskoristio znatno ranije - završio je generalni sekretar Partizana.

7Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Wed Aug 19, 2009 5:45 am

Спасев



http://www.thepetitionsite.com/1/moreira-za-dozivotnog-pocasnog-clana-fk-partizan
Ajmo da glasamo za Moreira da je dozivotan clan F.K Partizan.

8Raznorazne stvari Empty Grobari "popričali" sa igračima! Fri Aug 21, 2009 5:13 am

Stefan



Navijači Partizana, nezadovoljni igrom protiv Žiline, zatvorili su igrače crno-belih u klupski autobus u želji „da im objasne neke stvari", kako navodi Press. „Grobari" su nakon utakmice uleteli u „miks zonu" među fudbalere koji su davali izjave novinarima, naredili im da odu u autobus, a onda se zajedno sa njima zatvorili u vozilo.

Navijači su po završetku meča želeli da se objasne sa igračima i trenerom Jokanovićem

- Ajde, dosta s tim, sklanjajte se - grubo su navijači Partizana prekinuli novinare dok su uzimali izjave od Miloša Bogunovića i Srđe Kneževića.

- Vas dvojica, u autobus! - žustro su naredili dvojici igrača crno-belih, koji su ih bez reči poslušali.



Šta se dešavalo u autobusu u tih nekoliko minuta znaju samo igrači srpskog šampiona i oni koji su sebi uzeli za pravo da im drže bukvicu. „Grobari" se nisu dugo zadržali u vozilu, međutim bilo je to samo uvodno predavanje. Naime, navijači su se potom svojim kolima uputili ka Partizanovom sportskom centru u Zemunu, kako bi tamo nastavili razgovor sa igračima! Šta se tamo dešavalo, do zaključenja ovog broja Press-a nije poznato, ali većih incidenata nije bilo.

Pre nego što je otišao ka „Zemunelu", jedan od navijača Partizana rekao je za Press da „grobari" žele samo da skrenu pažnju igračima da moraju više da se trude.

- Želimo da im objasnimo da su igrali kao p..., da ne mogu tako da nose Partizanov dres. Mi im dajemo punu podršku, a oni nam tako vraćaju. Čast izuzecima, ali velika većina bi trebalo dobro da se zamisli zašto je u Partizanu - istakao je jedan od „grobara".



Inače, navijači Partizana pokušali su posle utakmice da se objasne i sa trenerom Slavišom Jokanovićem. Dok je Jokanović davao izjavu za RTS, vođe navijača sišle su sa tribine i krenule ka tunelu koji vodi do svlačionice. Ipak, pripadnici Žandarmerije su ih zaustavili, tako da su oni ostali na atletskoj stazi, sve vreme pozivajući one koji su ostali na tribinama da nastave da skandiraju „Jokane, odlazi".

Kad je završio razgovor sa novinarom, Jokanović se okrenuo prema vođama „grobara", razmenio nekoliko reči sa njima i otišao u tunel.

Pojedini igrači Partizana ipak su stigli da progovore poneku s novinarima pre nego što su oterani u autobus. Među njima je bio i Almami Moreira, čovek koga su koliko juče „grobari" predložili za počasnog člana kluba.

- Ovo je katastrofa, nismo igrali na svom nivou. Rezultat 1:1 je veoma loš, a najveći krivci smo mi, igrači. Nadam se da ćemo u revanšu uspeti da pokažemo bolju igru i da prođemo dalje. Nema velike filozofije, moramo da postignemo gol u Žilini i učinićemo sve da tako i bude - poručio je Moreira



Đorđević: Navijači imaju pravo da nas vređaju!

Kapiten Nenad Đorđević izjavio je posle meča da razume nezadovoljstvo navijača.

- Ne znam šta nam se desilo, odigrali smo očajno. Iako je bilo nerešeno, Žilina je u prednosti pred revanš, a mi ćemo se potruditi da odigramo i prođemo onako kako su oni prošli, pobedivši Hajduk u Hrvatskoj. Navijačima hvala na podršci, a što se njihovih povika tiče, oni imaju pravo da izraze svoj stav. Mi igrači smo najveći krivci za slab rezultat - zaključio je Đorđević.

9Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Tue Aug 25, 2009 11:51 pm

Stefan



Savu Miloševića ne treba posebno predstavljati kao Partizanovca od glave do pete. Rekorder po broju nastupa u dresu sa državnim grbom iz više razloga ne želi da ispadne kako se iz trenutne pozicije meša u klupsku politiku, ali ono što ga boli, i što mu smeta u njegovoj drugoj kući, međutim, ne može i ne želi da sakrije.

- Ako ode Jokanović sa klupe Partizana, otišao sam i ja, iako praktično još nisam ni došao - rekao je Milošević za "Blic".

Poruka jasna i veoma precizna, samo još da se prepoznaju oni kojima je upućena.

- Onima kojima nije jasna, ne treba ni da bude. Ko ne može da shvati šta sam želeo da kažem, ne treba ni da radi u Partizanu.

Neulazak u Ligu šampiona izazvao je tektonske poremećaje u klubu?

- Dugačka je to priča, ne bih ulazio u nju sada, ima vremena - rekao je Milošević.

10Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Mon Aug 31, 2009 11:10 am

Stefan



Poslednjeg dana prelaznog roka Partizan je dobio pravo pojačanje. Iz nemačkog Koblenca u tabor crno-belih prešao je Marko Lomić, nekadašnji igrač Partizana, koji je danas potpisao ugovor sa crno-belima na 2 godine.

Lomić stiče pravo igranja odmah i biće registrovan za mečeve u ligi Evrope, kao i za mečeve Jelen Supelige Srbije.

11Raznorazne stvari Empty Moreira: Sve za Partizan Thu Sep 03, 2009 5:59 am

Stefan



Za Almamija Moreiru Partizan je postao više od fudbala, više od ljubavi i više od života.

To što ovaj Portugalac radi za "crno-bele" graniči se sa opsesijom. Moreira na terenu sa loptom može sve, a van stadiona uradi više nego što mnogi mogu da pretpostave. Zbog takvog odnosa, u nedelju je dobio od navijača Partizana trofej "Dragan Mance – legenda juga".

"Izuzetno mi je drago što sam dobio priznanje, pogotovo što sam prvi kome je ta čast pripala. Srećan sam u Partizanu, a nagrada navijača još više doprinosi tome. Rekli su mi da je Dragan Mance bio legenda kluba, izvanredan napadač, ali i sjajna osoba, što ovo priznanje čini još dražim", kaže Moreira.

Bilo je u istoriji kluba iz Humske atraktivnih igrača, mada dobri poznavaoci prilika tvrde kako za dve godine niko nije stekao takvu naklonost navijača, ugled rukovodstva i poštovanje protivnika kao virtuoz u kopačkama poreklom iz Gvineje Bisao.

"Čuo sam da se navijači pitaju zašto Partizan nema bar još jednog Moreiru. Ne znam šta da kažem niti želim sebi da pridajem važnost. Svi smo različiti, ali su svi u ovom klubu zato što su dovoljno kvalitetni, niko ne treba da sumnja da ćemo se svi potruditi da napravimo uspeh", tvrdi Moreira.

Navijači Partizana već su pokrenuli peticiju da Moreira postane doživotni počasni član Partizana, a nije malo broj onih koji bi voleli da ga vide u klubu i kad okonča karijeru.

"Mogu sebe da zamislim u ulozi funkcionera jednog dana. Sigurno ću biti na usluzi Partizanu, ako to od mene klub bude tražio. Fudbal nije samo da se izađe na teren i odradi posao, to je nešto mnogo više, a ja u tome uživam", zaključuje Moreira.

12Raznorazne stvari Empty Re: Raznorazne stvari Sat Sep 05, 2009 4:47 am

Stefan



Slaviša Jokanović od subote nije više trener fudbalera Partizana.

Kako je saopšteno na zvaničnom sajtu kluba ugovor sa trenerom koji je osvojio dve duple krune sporazumno je raskinut. Jokanović je na mesto trenera došao u polusezoni 2007-2008, kada je na klupi zamenio Miroslava Đukića.

Nezadovoljstvo dela uprave njegovim radom prema pisanju medija pojavilo se nakon neuspeha u kvalifikacijama za Ligu šampiona i poraza od Apoela, iako je tim nakon toga izborio vrednu pobedu u Žilini i obezbedio nastupe u Ligi Evrope koja startuje već 17. septembra utakmicom sa Tuluzom u Beogradu.

Jokanović se javnosti obratio dsopštenjem koje prenosimo u celosti:

"Poštovani navijači „Partizana“ i ljubitelji fudbala. Želim da Vam saopštim da je danas, 05.09.2009. godine, sporazumno raskinut ugovor između kluba i mene i da više nisam Trener prvog tima FK „Partizan“. Naravno, član kluba sam bio i ostaću i pomoći ću crno-belima uvek kada se to od mene traži i očekuje.

Pre svega, zahvaljujem se prethodnom i sadašnjem Predsedniku kluba, Upravnom odboru i Sportskom direktoru što su mi, u jednom delikatnom trenutku za „Partizan“, ukazali poverenje da budem trener jednog od najvećih klubova u ovom delu Evrope. Dalje, zahvaljujem se svojim najbližim saradnicima iz stručnog štaba prvog tima i ostalim zaposlenima u klubu na profesionalnom i veoma korektnom odnosu koji mi svakodnevno bio dragocena pomoć i podrška u radu. Posebnu zahvalnost dugujem navijačima koji su sve nas neiscrpno i bezrezervno bodrili na svim utakmicama i u svim prilikama. Konačno, na kraju spominjem one koji su najzaslužniji za ostvarene rezultate – igrače. „Partizan“ trenutno ima na raspolaganju skup talentovanih fudbalera, vaspitanih i poštenih momaka, divnih sportista. Sa njima sam uspostavio perfektan odnos i najveća dobit za mene će biti ukoliko oni imaju osećaj da su zahvaljujući saradnji sa mnom napredovali u svojim karijerama.

Iskoristio bih ovu priliku da podsetim sportsku javnost na naše rezultate u poslednjih 20 meseci, bez želje da za sebe prisvajam najveće zasluge za to. Dve uzastopne „duple krune“, po prvi put u istoriji kluba, i dva uzastopna plasmana u ligaški deo evropskih kupova – Kupa UEFA i UEFA evropske lige - imaju poseban značaj jer su ostvareni nakon kriznog perioda koji je uzdrmao klub do temelja. Ponosan sam što sam bio na spisku onih koji su učestvovali u tim rezultatima koji će, verujem, ostati u istoriji „Partizana“ zabeleženi kao osnov dugoročne stabilizacije i napretka. Posebno bih skrenuo pažnju na afirmaciju i razvoj mladih igrača što je jedini ispravan koncept rada našeg kluba. U proteklom periodu u „Partizanu“ su nastupali brojni mladi igrači, postali članovi reprezentativnih selekcija, skrenuli na sebe pažnju inostranih klubova, uključujući i one najveće i najuspešnije. Omladinska škola našeg kluba glavni je pokretač razvoja srpskog fudbala i verujem da će moji naslednici nastaviti da hrabro i odlučno tim dečacima pružaju šansu da zaigraju na najvažnijim utakmicama i takmičenjima.

Neću reći ništa novo ako istaknem da je biti trener „Partizana“ velika čast i još veća obaveza. U ispunjavanju te obaveze dao sam sve od sebe i, verujem, ostavio trajan trag u klubu. Molim navijače da podrže crno-bele momke i mog naslednika na mestu trenera, jer sam siguran da oni poseduju potencijal za još bolje rezultate i igre u budućnosti.

Ova moja izjava se objavljuje na klupskom web site-u u formi saopštenja kao moje završno obraćanje srpskoj sportskoj javnosti u svojstvu trenera prvog tima FK „Partizan“. Ona sadrži sve što sam u ovom trenutku želeo da kažem i molim javnost za razumevanje za takvu odluku."

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i fudbaler Vojvodine, Partizana, Ovijeda, Čelsija, Tenerifa i Mursije prvi posao trenera seniorske ekipe dobio je upravo u Partizanu.

Sponsored content



Назад на врх  Порука [Страна 1 of 1]

Similar topics

-

» Raznorazne stvari

Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму